Pečovatelská služba Krupka

organizační složka Města Krupky

... Pravidelné aktivity seniorů

Pravidelné akce Klubu seniorů Krupka na rok 2015

Keramická dílna v DPS Dlouhá 636

Stáří je přirozenou fází lidského života. Přináší postupný pokles tělesných i duševních funkcí, které spolu s nemocemi omezují staršího člověka a zhoršují jeho celkovou výkonnost. Ukazatelem vyspělosti společnosti je mimo jiné také to, že se dokáže o staré lidi postarat. Důležité je nejen zajištění základních potřeb, ale také možnost smysluplného trávení času, která významně zvyšuje kvalitu života. Činnosti a skupinové hry pro seniory jsou zaměřeny na trénink paměti a myšlení, na zlepšení nálady, komunikace a orientaci. Obyvatelky domu se soustředěnou pečovatelskou službou se velmi rády účastní výtvarné práce, která jim přináší zábavu a radost ze smysluplné činnosti. Ženy mezi sebou živě komunikují, při tvorbě si navzájem pomáhají a své výtvarné umění vzájemně doplňují odpozorovanými postřehy. Zvládání některých úkolů vyvolá legraci a zábavu nad společnou prací. A toto je mnohem důležitější než význam samotné práce, protože interakce při výtvarné tvorbě zvyšuje sebehodnocení a sebedůvěru. Vždyť vytvoříme-li něco, co je v očích ostatních hezké a hodnotné, jsme sami na sebe hrdí a cítíme se užiteční.

Příspěvek: Jaroslava Breitová - vedoucí OS MěÚ Krupka

Letní dovolená v městském rekreačním středisku, Chřipská – Krásné Pole

Pravidelnou akcí pořádanou pro seniory města Krupky je i týdenní letní dovolená v městském rekreačním středisku v Chřipské – Krásné Pole.

Chřibská se nachází na jihovýchodním okraji Českého Švýcarska v malebném údolí řeky Kamenice. Rekreační středisko má mimo pěkného ubytování i venkovní posezení pod pergolou a hřiště s umělým povrchem, zde jsme hráli badminton pro udržení kondice po vynikající stravě. Rekreace je převážně spojena s procházkami do okolí a se sběrem hub, je zde možnost rybaření. Uskutečnili jsme pěší výlet do šest kilometrů vzdálené Doubice, kde jsme si prohlédli vyřezávané sochy s pohádkovou tematikou v životní velikosti a po cestě jsme nacházeli houby. Prožili jsme krásný týden i díky vstřícnému personálu střediska a Městskému úřadu v Krupce.

Příspěvek: Miroslav Kočí

rekreační středisko

Web design, KS, VSRR Litoměřice 2008/2011